İstanbul
BIST6013.21
DOLAR26.0824
EURO28.4617
ALTIN1615.8
BTC/USD30769.15
Talat Yavuz

Talat Yavuz

Mail: bilisimstar@gmail.com

Yönetici Görevlendirme Takvimi Öne Alınsın

Yönetici görevlendirme takvimi işliyor. Mevcut takvime göre görevlendirilecek yöneticilerin göreve başlamaları, Eylül ayının ortalarını buluyor.

 

İş yükünün ve takvimdeki sıkışıklığın farkındayız ancak yeni görevlendirilecek idarecilerin, özellikle okul müdürlerinin, okullar açılmadan önce görevlerinin başında olması çok önemli bir avantaj sağlayacaktır. Okul müdürlerinin okullarını tanımaları, planlama yapabilmeleri, ilk gün öğrencilerine hitap edebilmeleri sağlanırsa iyi bir başlangıç yapmış olacaklardır.

 

İyi bir başlangıçla, 2017/2018 öğretim yılı,her şeye rağmen son üç yıldır gösterilen başarının, biraz daha ileri taşınacağı bir öğretim yılı olacaktır. Okullarımız; fiziki iyileştirmelerle, yaz okullarıyla, kurslarla, sosyal etkinlikleriyle, projeleriyle, yabancı dil ağırlıklı sınıflarla, velilerle bütünleşerek yaptıkları geziler ve yılsonu etkinleriyle adeta üzerindeki ölü toprağını attılar. Dershanelerin devreden çıktığı, sistemin yeniden kurgulandığı ve birçok yönden yaşanan geçiş dönemi başarı ile tamamlanmıştır.

 

Bütün eleştirilere rağmen son üç yıl içinde görev alan her kademeden eğitim yöneticileri, ülkemiz eğitiminde başarı umudunu canlandırmışlardır. Ekip olabilmeyi başarmış okul idareleri ile ilçe ve il yöneticileri, sivil toplum kuruluşları; risk alarak, ne yaptıklarının farkında olarak, okulları tutup kaldırmışlardır. Liyakat ve sadakat birleşince gerisi gelecektir.

 

Bundan sonra atılacak adımları yine bu ekipler atacak, yönetim anlayışını değiştirmeden kadroyu genişletecek, ülkemizin hassas dengelerini gözeterek ve bütün iyi niyetli kesimlerin katkısını alarak Milletimizi içine düştüğü buhranlı dönemden çıkaracak yeni nesiller yetiştirecektir. Başka da çaremiz yoktur. Zaman çok kıymetli ve başlangıçlar her zaman geleceğin işaretidir, hızlanalım biraz.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar