TUZLA’DA 200 AKÜLÜ ARAÇ, İHTİYAÇ SAHİBİ ENGELLİ VATANDAŞLARLA BULUŞTURULDU

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TUZLA’DA 200 AKÜLÜ ARAÇ, İHTİYAÇ SAHİBİ ENGELLİ VATANDAŞLARLA BULUŞTURULDU
Abone ol
Tuzla’da 200 Akülü Araç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın Katılımıyla Gerçekleşen Tören İle İhtiyaç Sahibi Engelli Vatandaşlarla Buluşturuldu. Bakan Göktaş, “Türkiye Yüzyılı Yalnızca Bir Temenni Değil, Ülkemizin Her Alanda İnsanlığa Vadettiği Huzur ve Medeniyet Projesidir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Olarak Tüm Çalışma Arkadaşlarımla Engelli Vatandaşlarımız ve Onları Yetiştiren Emektar Aileleri İçin Var Gücümüzle Çalışmaya Devam Edeceğiz. Bir Medeniyet Projesi Olan Türkiye Yüzyılı’nı Hep Birlikte Gerçekleştireceğiz” Dedi.

Tuzla Belediyesi ve WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İş Birliğinde, Tuzla Belediyesi Bünyesinde Bulunan Gönül Elleri Çarşısı’nda Akülü Araç Dağıtım Töreni Düzenlendi. İstanbul’un Farklı İlçelerinden Gelen 200 Engelli Vatandaşa Akülü Araçların Teslim Edildiği Törene Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Eşi Fatma Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Av. Talha Tayfur, Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Başkanı Musab Aydın ve Çok Sayıda Davetli Katıldı. Başkan Yazıcı, “Bu Bir Teslim Töreni Değil, Burada Toplumsal Bir Farkındalık Oluşturmak Gibi Bir Misyon Üstlendiğimizi Düşünüyorum. Bu Dayanışma Modelinin Yaygınlaştırılması İçin de İnşallah Elimizden Geldiğince de Gayret Sarf Edeceğiz” Şeklinde Konuştu.

ÜRETKEN, BAĞIMSIZ, KENDİNE GÜVENEN BİREYLER OLMALARINA YARDIMCI OLUYORUZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “Türkiye Yüzyılı Yalnızca Bir Temenni Değil, Ülkemizin Her Alanda Bütün İnsanlığa Vadettiği Bir Huzur ve Medeniyet Projesidir. Engelli Haklarında ve Yaşam Şartlarında, Ülkemizin Standartlara Uyan Değil, Standartları Belirleyen Bir Ülke Olması İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz. 2005 Yılında Çıkardığımız ve Temel Politikamızı Ortaya Koyan Engelliler Hakkında Kanun Bu Anlayışımızın Bir Parçası. Cumhurbaşkanımızın Öncülüğünde, 2007 Yılında Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesini İmzalayan İlk Ülkelerden Biri Olduk. Engelli Haklarında Atılan Adımların Daha Sistematik ve Etkin Olması Amacıyla Çalışmalar Yaptık. Uyguladığımız İstihdam Politikaları İle, Binlerce Engelli Vatandaşımızı İş Hayatıyla Buluşturduk. Engelli İstihdamına Yönelik Çalışmalarımızla Engelli Vatandaşlarımızın Hem Toplumla Bütünleşmesini Sağlıyoruz Hem de Üretken, Bağımsız, Kendine Güvenen Bireyler Olmalarına Yardımcı Oluyoruz” İfadelerini Kullandı.

2010’DAN İTİBAREN TUZLA’DA GİRMEDİK EV, DOKUNMADIK İNSANIZ KALMADI

“Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı İle WEFA’nın Göstermiş Olduğu O Vefa İle Birlikte Düzenlediğimiz Bu Törende Bugün Hep Birlikte İnşallah 200 Akülü Sandalyeyi Birlikte Dağıtmış Olacağız” Diye Sözlerine Başlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı İse Şunları Söyledi: “2010’dan İtibaren Tuzla’da Girmedik Ev, Dokunmadık İnsanımız Kalmadı. Bunu da Hep Birlikte Gönüllülerimiz İle Beraber ve Gönüllü Vatandaşlarımız İle Beraber Gerçekleştirdik. Gönül Elleri Çarşımızın Gönül Elçileri WEFA’nın Özellikle Vefasına Hayırseverlere ve Bu Belediyemizin Bünyesinde Bulunan Tüm Çalışan Arkadaşlarımıza Emeğe Geçen Herkese Yürekten Teşekkür Ediyorum. Aslında Bu Bir Teslim Töreni de Değil, Burada Toplumsal Bir Farkındalık Oluşturmak Gibi Bir Misyon Üstlendiğimizi Düşünüyorum. Bu Dayanışma Modelinin Yaygınlaştırılması İçin de İnşallah Elimizden Geldiğince de Gayret Sarf Edeceğiz. Nice WEFA’ların Nice Vefalıların Olmasını, Gönüllülerin Olmasını Arzu Ediyoruz.”

EN ÖNEMLİ İŞBİRLİKÇİMİZ TUZLA BELEDİYESİVE GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Başkanı Musab Aydın İse “WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Kurulduğumuz 2006 Yılından Bu Yana Vefa İle Deva Olma Şiarı İle Yola Koyularak Dünyanın Dört Bir Yanına Çare Ulaştırdık. Bu Yolda Çeşitli Kurumlarla Ortaklıklarda Bulunduk. Bu Kurumlardan En Önemli Olanlardan Biri de Kuşkusuz Tuzla Belediyesi’dir ve Gönül Elleri’dir. Bugün de Tuzla Belediyesi İle Ortak Yürüttüğümüz ‘Gönüller Bir Olsun, Engeller Son Bulsun’ Projesi İle Harekete Geçtiğimiz Engelsiz Yaşam Projesi Kapsamında Maddi Yetersizliklerden Ötürü Engelli Aracına Sahip Olamayan Fiziksel, Zihinsel ve Özel İhtiyaç Sahibi Olan İnsanlara Teslim Edilmek Üzere Hollanda’dan Yola Çıkardığımız Bir Tır Dolusu Engelli Aracı İhtiyaç Sahibi Kardeşlerimize Takdim Etmek Üzere Bir Aradayız.” Dedi.

Törende Yapılan Konuşmaların Ardından Engelli Vatandaşlara Akülü Araçları Verildi. Törenin Ardından Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, Başkan Şadi Yazıcı ve Beraberindekiler İle Gönül Elleri Çarşısı’nı Gezdi, Burada Bulunan Görevli ve Gönüllüler İle Sohbet Etti.

 

 


27. ZOOM ULUSLARARASI HABER GÖRÜNTÜLERİ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDUÖnceki Haber

27. ZOOM ULUSLARARASI HABER GÖRÜNTÜLERİ...

BULVARSPOR TEHLİKELİ SULARDA YÜZÜYOR....!Sonraki Haber

BULVARSPOR TEHLİKELİ SULARDA YÜZÜYOR.......

Yorum Yazın