Kartal Belediyesi’nden Personele ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ Eğitimi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kartal Belediyesi’nden Personele ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ Eğitimi
Abone ol
Kartal Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği, kişisel verilerin korunmasının önemi, bilgi güvenliği ve yasal dayanağı olan “6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması” kanununun tüm maddeleri için genel bilgilendirme yapmak amacıyla Kartal Belediyesi personeline yönelik ‘kişisel verilerin korunması’ adını taşıyan bir eğitim programı düzenledi.

Kişisel verilerin korunmasına yönelik kanunun yasalaşması ile birlikte, kurumlar için kişisel veri kavramı ve genel kurum kültürüne bilgi güvenliği kavramının girme gereksiniminin artması dolayısıyla organize edilen eğitim, Kartal Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Bilgilendirme eğitimine konuşmacı olarak katılan Avukat Bahar Sür, kişisel verilerin korunmasının önemini, gerçek ve tüzel kişilerin kişisel verilerin korunması için uymaları gereken kuralları, söz konusu kanunun önemini ve kimleri kapsadığını katılımcılarla paylaştı.

Eğitimin sonunda katılımcılar, merak ettikleri konular hakkında konuşmacıya sorular yöneltti.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, belediye personeline yönelik bilgilendirme ve farkındalık eğitimlerine çok önem verdiklerini vurgulayarak; “Kartal Belediyesi olarak eğitim programlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Kişisel verilerin korunması, son yılların sıkça konuşulan konularından biri. Bu anlamda, oldukça faydalı bir eğitim programı gerçekleşti. Eğitimi düzenleyen ve katılan tüm personelimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.


Kartal’da Atık Piller Bez Çanta Ve Deftere DönüşüyorÖnceki Haber

Kartal’da Atık Piller Bez Çanta Ve Defte...

‘Aile Okulu’ Eğitim Programı Kartal’da BaşladıSonraki Haber

‘Aile Okulu’ Eğitim Programı Kartal’da B...

Yorum Yazın