AK PARTİ KARTAL TEŞKİLATI İŞADAMI VE SANAYİCİLERLE EKONOMİYİ KONUŞTU.. EBUBEKİR TAŞYÜREK; “KARTAL İLÇE EKONOMİSİ 2009 DAN BERİ CİDDİ KAN KAYBINA UĞRADI….”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK PARTİ KARTAL TEŞKİLATI İŞADAMI VE SANAYİCİLERLE EKONOMİYİ KONUŞTU.. EBUBEKİR TAŞYÜREK; “KARTAL İLÇE EKONOMİSİ 2009 DAN BERİ CİDDİ KAN KAYBINA UĞRADI….”
Abone ol
AK Parti İl Teşkilatı Ekonomi İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği “Ekonomi Buluşmaları” kapsamında, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Bakanlık bürokratları ve Kartallı sanayici ve iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısı Titanik Hotel Tesislerinde yapıldı.

Haftanın ilk iş günü olmasına rağmen sanayici ve iş insanlarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda yapılan sabah kahvaltısının ardından programa geçildi. İlk söz ev sahibi olarak Kartal AK Parti İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek’e verildi. Kartal Ebubekir Taşyürek konuşmasında;

“Haftanın ilk gününde önemli bir zaman dilimini ayrarak toplantıya katılan değerli sanayici ve iş insanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi. “Tarihi, kültürel ve coğrafi nitelikleri itibarıyla önemli bir kent olan Kartal’ın 2009 yılından beri maalesef yerelde çok kötü yönetilmesi nedeniyle ilçe ekonomisinin her gün kan kaybettiğini” ifade etti. 

İl Başkan Yardımcısı Ekonomi İşler Başkanı Gıyasettin Gergin ve İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın selamlama konuşmaları sonrası Hazine ve Maliye Bakan Yardimcısı Mahmut Gürcanın sunumuna geçildi. 

Türkiye’nin ekonomik durumunu istatistiksel veri ve belgelere dayalı olarak slaytlarla anlatan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, kendileri için önemli olanın iş insanlarına “Türkiye’nin ekonomik görünümünü anlatmak ve ardından siz değerli iş insanlarımızın sorularını yanıtlamak ve bize ilettiğiniz talep ve hususları bu masanın etrafında tartışmak” olduğunu belirttiği konuşmasında “Türkiye Ekonomik Modeli uygulamasıyla yatırımın, üretimin, ihracatın ve istihdamın arttığını belirterek, dünyanın gıptayla izlediği başarılı sonuçlar alındığını“ söyledi. 

Sunumun ardından soru cevap bölümünde katılımcı sanayici ve iş insanlarının sorunları, katkı ve düşünceleri bir bir dinlenerek not alındı. Cevaplandırılması gereken konulara verilen cevaplar dışında takip edilmesi gereken hususların da ayrıca bilgilendirileceği belirtildi.


Kartal’da, Organ Bağışının Önemine Dikkat ÇekildiÖnceki Haber

Kartal’da, Organ Bağışının Önemine Dikka...

Ulu Önder Atatürk 10 Kasım’da Kartal’da Minnetle AnılacakSonraki Haber

Ulu Önder Atatürk 10 Kasım’da Kartal’da...

Yorum Yazın