Milli Mücadele Kahramanının torunu asırlık caminin kitabını yazdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Milli Mücadele Kahramanının torunu asırlık caminin kitabını yazdı
Abone ol
Milli Mücadele Kahramanı İbrahim Göleber’in torunu Akademisyen Neval Konuk Halaçoğlu’nun Pendik Reşadiye Camii’yi tanıtan kitabı çıktı. Pendik Belediyesi desteğiyle hazırlanan kitapta caminin yapım sürecindenüzerindeki hatlara kadar tüm detaylar görsellerle anlatılıyor

Milli Mücadele Kahramanı İbrahim Göleber’in torunu Akademisyen Neval Konuk Halaçoğlu’nun Pendik Reşadiye Camii’yi tanıtan kitabı çıktı. Pendik Belediyesi desteğiyle hazırlanan kitapta caminin yapım sürecindenüzerindeki hatlara kadar tüm detaylar görsellerle anlatılıyor.

Pendik Belediyesi, kültür sanat yayınlarıyla tarihe ışık tutan eserleri kütüphanelerimize kazandırmaya devam ediyor. Kartallı Kazım olarak bilinen aslen Pendik Yayalarlı olan Milli Mücadele Kahramanı Merhum İbrahim Göleber’in torunu Neval Konuk Halaçoğlu’nunReşadiye Camisi’ni tanıtan kitabı çıktı. Marmara Üniversitesi’nde akademisyen olan Halaçoğlu kitabında, “İstasyon Camii ya da Hilmi Abbas Paşa Camii” olarak da bilinen Pendik Reşadiye Camii’yi anlattı.Pendik Belediyesi desteğiyle çıkarılan kitapta caminin yapım süreci, geçirdiği restorasyon, içindeki asırlık eşyalar ve üzerindeki işlemeli hat levhaları görsellerle birlikte okuyucuya aktarılıyor.

 

 


Acı Kaybımız’ Tiyatro Oyunu Kartal’da İzleyicilerle BuluştuÖnceki Haber

Acı Kaybımız’ Tiyatro Oyunu Kartal’da İz...

Kadınlar Günü Etkinliklerine Yoğun İlgiSonraki Haber

Kadınlar Günü Etkinliklerine Yoğun İlgi

Yorum Yazın