27. ZOOM ULUSLARARASI HABER GÖRÜNTÜLERİ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
27. ZOOM ULUSLARARASI HABER GÖRÜNTÜLERİ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Abone ol
Türkiye Haber Kameramanları Derneği’nin Düzenlediği ‘27. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nın Kazananlarına Ödülleri Törenle Takdim Edildi. Törene Katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Kazananları Tebrik Ederek Başladığı Konuşmasında, “Dünyanın Gözü Olmak Hiç Kolay Değil, Gayret Sarf Etmek Lazım. Bu Gayreti Zaman Zaman Göz Bebekleri Olan Çocuklarından, Göz Aydınlıkları Sevdiklerinden Uzakta Kalarak Verseler de Dünyayı Aydınlatıyorlar” Dedi.

Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Düzenlenen Törene Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın ve Yayın Dairesi Başkanı Oğuz Göksu, Azerbaycan Medya Kalkınma Ajansı Direktörü Ahmet İsmayılov, Azerbaycan Basın Konseyi Başkanı Reşat Mecit, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Eşi Dr. Fatma Yazıcı İle Çok Sayıda Davetli Katıldı. Ödül Takdiminde de Bulunan Başkan Yazıcı, Günün Anlam ve Önemine Binaen Omzuna Kamera Alıp, Salonu Kendi Gözünden Dev Ekrana Yansıtma Deneyimi de Yaşadı.

“AZERBAYCAN’DA OLMAK BAŞLI BAŞINA BİR ÖDÜL”

Törende Konuşma Yapan Başkan Yazıcı, “27. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Ödül Töreni Münasebetiyle Bir Araya Geldik. Aslına Bakarsanız, Milletimizin Bir Yarısının Yanında Olmak, Kalbimizin Diğer Yarısında Konaklamak, Azerbaycan’da Olmak Başlı Başına Bir Ödül. Bu İmkanı Bize Veren Haber Kameramanları Derneği’ne, Dernek Yönetimine ve Kendisi de Haber Kameramanı Olup Mesleğin İçinden Gelen Sayın Başkan Aytekin Polatel Beyefendiye Yürekten Teşekkür Ediyorum” Dedi.

“ONLARIN SAYESİNDE TARİHİ DEĞİŞTİREN BÜTÜN OLAYLAR UNUTULMAZ OLUR”

Başkan Yazıcı Sözlerine Şöyle Devam Etti:

“Kıymetli Arkadaşlarım, Ben Siyasetçiyim; Burada Bulunan Arkadaşlarla Deprem, Pandemi, Yeni Bir Başlangıç, Polemik, Şusa’da Zafer, Gökte Kızılellam Gibi Konusu Haber Olan Ortamlarda Çok Görüştüm. Onlar Olayın Aktörlerinin Fotoğraf Karesini Alır; Her Fotoğraf Karesi Bir Hikayedir ve Hikayelerin Üstüne Yeni Dünyalar, Yeni İşler Keşfedilir. Yaptıkları İş Çok Kıymetlidir; Onların Sayesinde Tarihi Değiştiren Bütün Olaylar Unutulmaz Olur. Karabağ Zaferi’ni İnsanlığın Zihnine Nakşederler, Depremin Ne Demek Olduğunu Zihinlerde Asla Unutturmazlar. Kameranın Arkasındaki Bakışları Bütün İnsanlığın Bakışıdır. Dünyanın Gözü Olmak Çok Kolay Değil, Gayret Sarf Etmek Lazım. Bu Gayreti Zaman Zaman Göz Bebekleri Olan Çocuklarından, Göz Aydınları Sevdiklerinden Uzakta Kalarak Verseler de Dünyayı Aydınlatıyorlar. Bu Dünyayı Aydınlatmak Hiç Kolay Değil; Büyük Bir Özveri İstiyor.  Bu Özveriyi Gösteren Kişilerin Takdirine Mahzar Olabilmek, Kameranın Arkasından Bakan Milyonların Takdirine Mahzar Olabilmek Demektir. Bu Takdir İçin Kendilerine Ayrıca Teşekkür Ediyorum.  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev Beyefendiye Dün Nahçıvan’da da Haykırdıkları Gibi Yıllardır Haykırdıkları Bir Mesaj Vardır; O Mesaja İthafen ‘Yaşasın Azerbaycan, Yaşasın Türkiye, Yaşasın Kardeşliğimiz, Yaşasın Şanlı Bayrağımızın, Şanlı Bayraklarımızın Yükselişine Nazır Olan Gözler’ Diyorum.”

 

 


Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Genç Yetenekleri BekliyorÖnceki Haber

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Genç Y...

TUZLA’DA 200 AKÜLÜ ARAÇ, İHTİYAÇ SAHİBİ ENGELLİ VATANDAŞLARLA BULUŞTURULDUSonraki Haber

TUZLA’DA 200 AKÜLÜ ARAÇ, İHTİYAÇ SAHİBİ...

Yorum Yazın