Kenan Çakal
99. Yılını Kutluyoruz...
Tarih: 24-04-2019 12:57:00 Güncelleme: 24-04-2019 12:57:00


Milli Egemenlik yılının 99. yıldönümünü Ulusça büyük coşkuyla kutluyoruz. Milli Egemenlik ilkesinin millet hayatına girdiği 23 Nisan 1920 tarihi milli birlik ve beraberlik duygusuyla güçlenen milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş günü ve bu gün 99. yılıdır.

 

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “benim en büyük eserim Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir” ifadesi çok önemlidir.

 

Bu mücadelelerin üzerinden tam 99 yıl geçmiş olmasına rağmen, hala ülkemizde cevaplarını ve çözümünü bir türlü bulamadığımız sorgulamalarla devletin gücünü sarsmak isteyenlerin olduğunu görünce üzülüyoruz. Etnik ve siyasi çelişmelerin sonucunda kimseyi bir yerlere taşımayacağını, bunları yapanlarda çok iyi biliyor.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gelişigüzel bir çocuk bayramı olmadığının, farkına bir türlü varamayanlara en güzel cevap her zaman olduğu gibi yine milletten gelecektir. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünü bizler bir kez daha hatırlatmanın faydalı olacağına inanıyor ve 99. yılını idrak ettiğimiz bu önemli bayram tüm milletimize ve çocuklarımıza kutlu olsun diyorum.Bu yazı 8234 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI