Sultanbeyli Yenileniyor
Tarih: 11-10-2013 15:48:00 + -


Sultanbeyli Belediyesi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye ekipleri ilçe genelinde asfalt, kaldırım ve tretuvar çalışmalarına devam ediyor.

Sultanbeyli Yenileniyor

Sultanbeyli’nin hemen hemen her noktasında çalışmalarını hızlandıran belediye, Sultanbeyli’yi yenilemeye devam ediyor. İlçede bulunan 15 mahallede belediye ekipleri bir yandan kaldırım imalatı yaparken, diğer taraftan asfalt serimi gerçekleştiriyor. Hedef yılsonuna kadar ilçenin tüm asfalt eksiklerini gidermek ve kaldırım oranını %80 seviyelerine çekmek.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada Sultanbeyli’nin her geçen gün eksiklerinin giderildiğini ifade etti. Başkan Keskin konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “İlçemizin mevcut eksiklerini tamamlamaya gayret ediyoruz. Baktığımızda Sultanbeyli’nin asfalt oranı göreve geldiğimizde %50 civarındaydı. Şimdi ise bu oranı %98’e çıkarttık. Sultanbeyli’nin en büyük eksiği kaldırımdı. İlçemizde %15 olan kaldırım oranını bu sezon yaptığımız çalışmalarla %80 oranına çıkartmak istiyoruz”.

 

Asfalt ve kaldırım çalışmalarının yanında ilçede yeni yapılan park ve yeşil alanlara da değinen Başkan Keskin, “Son dönemde halkımızın nefes alacağı alanların sayısını bir hayli artırdık. Sultanbeyli’ye yeni yaşam alanları kazandırma çalışmalarımız devam ediyor. Gölet Projesi bitmek üzere. Yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.
Bu haber 1067 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR