Şehit ailelerine Bakan desteği
Tarih: 15-10-2013 10:21:00 + -


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bayramlaşma programlarına katılmak için gittiği Kayseri’de Kartal Hava Şehitliği’ni ziyaret etti.

Şehit ailelerine Bakan desteği

AA


Yıldız, şehit mezarlarına karanfil bırakarak, dua etti. Şehit yakınlarıyla da yakından ilgilenen Yıldız, istek ve sorunlarını dinledi. Yıldız daha sonra Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Muharip Gaziler Derneğinin Kayseri şubelerindeki bayramlaşma programlarına katıldı. Yıldız, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Allah bir daha böyle acılar vermesin hem ülkemize hem de ailelerine. Her zaman olduğu gibi yanınızdayız. Ülkemizin birliği, beraberliği ve huzuru söz konusuysa bu şehitlerimizin verdiği canlarla oldu. Gazilerimizin fedakâr çalışmalarıyla oldu. Bir telefon kadar yakın olduğumuzu bilirler arkadaşımız.”
Arife nedeniyle dün Türkiye’deki şehitlikler doldu. Anneler babalar çocukları, kadınlar merhum kocaları için mezar başında dua etti. Çok küçük yaşta babalarını kaybeden çocukların, mezar başındaki yalnız halleri yakınlarını gözyaşlarına boğdu.

Arife gününde şehitlikleri ziyaret eden şehit anneleri, mezar başında uzun uzun dualar okudu. Anneler, özlemlerini dindirmek için çocuklarının mezarlarındaki fotoğraflarını okşayıp öptü.    Fotoğraf: DHA

 

 
Kaynak: www.milliyet.com.tr

Bu haber 1087 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ