Sarıgül nazlanıyor!
Tarih: 04-10-2013 04:59:00 + -


Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül'e ince mesaj

Sarıgül nazlanıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günü birlik temaslarlar için Gaziantep'e giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları özetle şöyle: 


ADAYLAR: Bütün adaylar netleşmedi. En çok oyu kimle alacaksak onunla yola çıkacağız. Burdur, Giresun, Aydın, Ordu, Artvin'de sorunumuz yok. Bizim için Balıkesir, Manisa, İstanbul, Ankara kritik. İzmir'de Aziz Bey başarılı çalışkan bir belediye başkanı. Adaylığı henüz belli değil. Komisyon değerlendiriyor. Antalya da başarılı.


SARIGÜL: (Adaylığı) Bütün sorunlar çözülecek hiç meraklanmayın. Sosyal demokratların ayrışma lüksü yok. Bizim ayrışarak, nazlanarak yola çıkmamız doğru değil. Daha kararlı, tutarlı, ilkeleri ve düşünceleri savunarak yola çıkmamız lazım. Güç birliği yapmamız lazım. Artık küçük olsun benim olsun değil. Sarıgül de gelecekse geliyordur. Bizim bir sorunumuz yok. NİYET: (Sarıgül'ün genel başkanlık hayali var mı?) Partiye üye olmak için gelen kişinin önceden niyetini okumak gibi bir alışkanlığım yok. Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Benim gördüğüm kadarıyla başarılı bir belediyeciliği var. 

ÖNCE PARTİ: (Sarıgül) Önce partiye gelmesi lazım. Gelirse önce tabi aday adayı olur. Başka adaylar açıkladı. Bildiğimiz normal prosedür çalışacak.

PROSEDÜR: (Prosedürler Sarıgül'de rahatsızlık yaratır mı?) Hukuk dışına mı çıkalım? Partinin kurallarını yok mu sayalım? Yok öyle bir şey.

YORULDUM: (Sürekli Sarıgül'ün sorulmasından yoruldunuz mu?) Evet, yoruldum.

DEFANS: (Partiden Sarıgül'e defans olur mu?) Sanmıyorum. Hayır defans olmaz. Bana gelen bir şey yok.

BAŞÖRTÜ: (Başörtülü aday) Aday olması için bir engel yok. Aynı prosedüre tabidir. Kazanacaksa niye olmasın? Başörtülü diye tümünü dışarıda tutup onu ille de yapalım diye bir şey de yok. MHP'den bir kadın milletvekili başörtülü seçimlere girdi kazandı, sorun yok. 

Parlamentonun kuralları vardır, herkes onlara uymak zorundadır. Onlara uymazsanız doğru olmaz. Aday olmasında, seçilmesinde sakınca yok. Ama milletvekili olduğunuzda, belediye başkanı olduğunuzda kurallar vardır, onlara uyarız. Doğrusu budur. 

TEKİN: (Gürsel Tekin'in İstanbul adaylığı ihtimali) Gürsel Bey'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması için bir engel yok. Gürsel Bey çalışkandır, sokağı iyi bilir, halkın nabzını tutar, toplumun her kesimiyle sıcak duygular kurar. İstanbul'u da iyi bilir. Belediye Başkanlığı, İl Başkanlığı yapmış başarılı bir arkadaşımız.

PAKET: Demokrasi paketi demek içimden gelmiyor. 30 Eylül'de açıklandı. 30 Eylül paketi demek gerek. Tümüyle seçimlere yönelik. Kendi tabanına sesleniyor. Yıllardır gerçekleştiremediği hedeflerini demokrasi kılıfı uydurarak toplumun önüne koyuyor.

ANDIMIZ: (Bardağın dolu tarafını görenler de var) Bardağın neresi dolu? Eğitim milli bir konu. Siz eğer andımızı kaldırıyorsanız, hangi gerekçeyle kaldırdığınızı açıklamalısınız. Andımızla ilgili metin zaman zaman değişmiştir. 

AĞAÇ: Günün koşullarına göre yine değişebilir. Ama değişmemesi gereken temel noktalar vardır. Ulusal Kurtuluş Savaşı'dır, özgürlük ve bağımsızlık vurgusudur, çağdaş uygarlık hedefidir. Ant da bu ağacın gövdelerinden bir tanesidir. 

W X Q: W,X,Q'nun neresi demokrasi? Fizik dersinde bundan daha çok harf var. Ağrıma giden bütün bunları bir tarafa bırakıp, reform denmesi. Ben merak ediyorum Recep Tayyip Erdoğan tuvalete gidip hiç 'W' görmedi mi? Bunu millete satıyorlar. Nefret suçunu gündeme getirecekse önce Eskişehir valisini görevden alması lazım.

SEÇİM: Yüzde 10'u başka bir formül içinde tekrar gündeme getirmek istiyor Başbakan. Milli iradenin tam yansımasını istiyorlarsa barajın tümüyle kaldırılması gerekir. Lütfedilen kadar demokrasi olabilir mi?
Bu haber 997 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ