Otizmde Güncel Gelişmeler ve Pozitif Yaklaşımlar
Tarih: 10-01-2016 19:15:00 + -


Kartal Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ve Kartal ilçesi Özel Eğitim Öğretmenlerine yönelik Uzman Psikolog Sebiha DEVRİM tarafından otizmle ilgili güncel gelişmeler ve otizme pozitif yaklaşımlar konulu etkinlik Kartal Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde gerçekleştirildi.

Otizmde Güncel Gelişmeler ve  Pozitif Yaklaşımlar

Grup sayıları 60'ı bulan Özel Eğitim Öğretmeni etkinliğe katıldı. Katılımcılar etkinlikten son derece etkilendiklerini belirterek,düzenleyenlere teşekkür ettiler.

 

Sebiha Devrim Psikolog/Otizm ve ilişki uzmanıdır, ayrıca yüksek zekalı otizmli bir çocuğun annesidir. Daha önce kendi hikayesi hakkında ”Anne, ben uzaylı mıyım?” adlı kitabı yazdı. Amacı kendi hikayesini anlatarak otizmle ilgili bakış açısını değiştirebilmek. Türkiye ve Avrupa da otizmle ilgili araştırma ve farklı çalışmalarda bulundu. Şu an otizm uzmanı olarak otizmle ilgili yaptığı çalışmaları, verdiği eğitim ve sunumları pozitif psikoloji yönünden sürdürüyor. Kendi yaptığı çalışmalar ve edindiği tecrübeler sonucunda pozitif bakış açısının otizmli kişilerde ne kadar güzel sonuçlar getirdiğini gördü ve bu yüzden uzmanlık alanını pozitif psikoloji ile geliştirdi. Yetenekleri vurgulamak ve bunlara yönelmenin otizmin zayıf yönlerinden daha da önemli olduğunu düşünüyor.
Bu haber 2540 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ