Ölümünün 1. Yıldönümünde Rahmetle Anıyoruz
Tarih: 16-02-2016 19:49:00 + -


AK Parti Kartal İlçe Kurucu Başkanı Hasan Altuntaş’ı kaybetmenin üzerinden tam bir yıl geçti.

Ölümünün 1. Yıldönümünde Rahmetle Anıyoruz

Ahd-e Vefâ’nın olmadığı siyaset dünyasında dürüstlük abidesiydi; HASAN ALTUNTAŞ

 

Ahd-e Vefa’nın olmadığı siyaset dünyasında o dürüstlük abidesiydi Hasan Altuntaş. Çok zor şartlarda Ak Parti Kartal ilçesinin kuruluşunda herkes verilecek görevden koşar adımlarla kaçarken, o  görevi hiç bir şart öne sürmeden kabul etti. O zamanlar kimse Ak Partinin güçlenip iktidar olacağını düşünmüyordu. İlk seçimde tek başına iktidar olduktan sonra kaçanların tamamı partiye katıldılar. Tabii ki çoğu inkar eder, ama bir çok belediye başkanı iktidar ışığını görmeden Ak Partiye iltihak etmediler. Çok zor zamanlardı o günler. İşte bu  zor günlerde dimdik ayakta durdu Hasan Altuntaş kadrosuyla birlikte. Girdikleri her seçimde başarılı oldular. Bir siyasetçide olması gereken tüm olgulara sahipti başkan Altuntaş dürüsttü, sabırlıydı,şefkatliydi,merhametli ve çalışkandı. Tüm zorluklara rağmen gelecek için umutluydu, başarı için ekibiyle birlikte uyumlu ve çalışkandı. Sağlığını hiçbir zaman önemsemiyor ve çok sigara içiyordu. Sevenlerinin ikazlarına rağmen bir türlü sigaradan vazgeçmiyordu. Onun sabır ve fedakarlığını hep KARDELEN çiçeğine benzetiyorduk. Kardelen çiçeğini taşıdığı anlamlardan en derin olanı sabır ve fedakarlık  taşımasıdır. Kardelen bir bekleyişin ifadesidir. Bu bekleyiş özenle sabır isteyen bir bekleniştir. İşte bunun anlamı da siyasette Ahd-e Vefa’nın en güzel örneğidir. Yıllardır bu düşüncenin temsil ettiği siyasi partide verilen görevleri başarıyla yerine getiren, Ak Parti kurulurken ilçe başkanlığı görevini bırakana kadar layıkıyla yerine getiren, il genel meclis görevinde bulunduğu süre içinde de partili partisiz herkesin saygı ve sevgisini kazanan Altuntaş, vefatına kadar hep gündemdeydi. Cenaze töreni Kartal’ın en kalabalık cemaatini toplamıştı, ta ki mezara  konulana kadar. İşte bu andan itibaren hemen unutuldu.  Siyasetin acımasız süresi işlemeye başladı. Ahd-e Vefasızlık. Vefatının ardından, daha önce tarihi tespit edilen oğlunun nikah törenine katılan davetlileri görünce  Başkan Altuntaş’ın çok çabuk unutulduğu açıkça tespit edildi. Nikah törenine katılanların sayısı yüz kişi kadardı bunun yirmisi kadarı da  teşkilattan yakın dostlarıydı. Ölümünden sonra il genel meclisi üyeleri tarafından ‘Seni Unutmayacağız’ temalı yapılan toplantıda rahmetli Hasan Altuntaş için methiyeler düzen, il genel meclis üyeleri, arkadaşlarından haberleri olmalarına rağmen oğlunun nikah törenine kimse katılmadı. Sağlık olsun dedi ailesi, her zaman dik durdu, diklenmedi sitem etmedi. Çünkü onlar Hasan Altuntaş’ın ailesiydi. İslami ve Ahlaki değerleri yüksekti acı ve sıkıntı çektiler ama sesleri hiç çıkmadı, siyaset sahnesinden kimse de onları ziyaret edip sıkıntılarını dinlemedi. Onları ger çekten sevenler yanlarından hiç ayrılmadı ve onları yalnız bırakmadı. Ölümünün birinci yılında Hasan Altuntaş’ı rahmetle anarken, ailesine ve sevenlerine sabırlar niyaz ediyoruz. Allah mekanını cennet eylesin. AHD-E VEFA’MI, BOŞVERSENE...

 

 

 

Kardelen

Kardelenler kışın karın altından çıkarak boynunu büken çiçeklerdir. Rengi de kar gibi beyaz ve yeşil ile ara ara nakışlarla süslenmiştir.

 

Kardelenler kışın hiç olmayan bahar çiçeklerin inadına var olması sebebi ile kişilerde oldukça özeldir. İlişki yaşadığınız kişiye herkesten ve her şeyden özelsin düşüncesini uzatacağınız bir kardelen çiçeği ile dile getirebilir ve gönlünde taht kurabilirsiniz.

Kardelenler yaz boyunca toprağın altından güneşe inat çıkmaz ve karlarla örtülen toprağın kokusunu alınca çıkan çiçeklerdir. Kardelen çiçeğinin taşıdığı anlamlardan en derin olanı sabır ve fedakârlık anlamını taşımasıdır. Sevdiğiniz kişiye karşı gösterdiğiniz itinalı sabrınızı ve sabrederken de vazgeçtiğiniz birçok güzelliğin fedakârlığını dile getirmek amaçlı en güzel ifade, verilecek olan kardelenlerdir.

Kardelenler boyun bükme tarzındaki duruşu ile de karşınızdaki kişiye olan sevdanız ile boynum senden gelen her şeye razı, kıldan ince düşüncesini yansıtmaktadır. Sevdiğiniz kişinin size yaşattığı üzüntüden ve derin acılardan dolayı bir hüzün çöküntüsünün ve hüznün ağırlığını taşıyamayan yüreğin boyun büküşünün ifadesidir, kardelenler.

Kardelenler, bir bekleyişin ifadesidir. Bu bekleyiş özenle sabır isteyen bir bekleniştir. Bu bekleyişin sonunda ise hüsrana uğrayıp da hayal kırıklığı yaşamanın sembolüdür. Efsaneler konu olan hikâyesi ile kardelenler, sevdalının sevdalısına verdiği sözün arkasında durmayışından dolayı yaşanan bir ölümün sembolize edilişidir

Yaşadığınız duygularınız ve duygular sizi her geçen gün içten içe yıkımlarına sebep oluyorsa o kişiye göndereceğiniz kardelenler bunu ifade etmeye yetecek güçtedir. Verilen sözler doğrultusunda tutulmayan sözlerle yıkıma uğrayan varsa hayalleriniz ve bu hayalleri benimsemişseniz hayatınızın sembolü olarak artık yaşamanın dıştan görünen ama içten ölen bir ruha sahipseniz, vereceğiniz kardelen ile söylemeye dahi kıyamadığınız sitemleriniz dile getirebilirsiniz

Kardelenler güneşi sevmeyen çiçeklerdir. Güneşin kendilerini yakacak düşüncesi ile de boyunları hep büküktür, görüşüne de inanılarak karşıdaki kişiye güneşin yaktığı gibi bir çırpıda gönlümü yakıp da atma anlamında kişiye kardelenler sunulmaktadır. Ya da sevdiğiniz kişinin yokluğunda üşüyen duygularınız var ise kişinin duyguları sarması adına sevdiğiniz kişiye kardelenleri sunabilirsiniz.
Bu haber 1647 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ