Meteoroloji'den kar uyarısı
Tarih: 02-10-2013 01:18:00 + -


Sıcak yaz günlerinin ardından Ekim ayı ile birliktesoğuklar kendini hissettirmeye başladı. Özellikle bazı illerde kar yağışlı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'den kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son Havadurumu değerlendirmelerine göre, yurdun yeni bir yağışlısistemin etkisine girmesi bekleniyor. Trakya'dan başlayarak,zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ve İçAnadolu'nun batısında görülecek yağışların; Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Antalya'nın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

 

Tahminlere göre; Hava sıcaklığı, Marmara ve Ege'de 5 ila 8derece azalacak, Orta ve Doğu Karadeniz'de 3 ila 6 artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle güneyli yönlerden, Karadeniz'de kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyıları, Ege kıyıları ile zamanlabatı bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

 

ANKARA VE ESKİŞEHİR'E KAR BEKLENİYOR

 

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Ankara ve Eskişehir'inkuzeyinin yüksek kesimleri ile Uludağ'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

 

CUMA : Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bitlis, Muş ve Bingöl'ün yağışlı geçeceği beklenmekte..

 

YAĞIŞ UYARISI

 

Yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Manisa ve Muğla ile akşam saatlerinde Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması tahmin edildiğine dikkat çeken Meteoroloji, yerel su baskını,yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirliolmaları gerektiğini bildirdi.

 

KUVVETLİ RÜZGAR

 

Rüzgarın bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve doğu yönlerden, akşam saatlerinden itibaren Egekıyıları ile Marmara, Batı Akdeniz ve Ege bölgesinde güneyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğini bildiren Meteoroloji, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarındikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini de duyurdu.
Kaynak: http://www.haber10.com

Bu haber 1065 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ