İzmirliler onu kullanıyor
Tarih: 19-10-2013 15:42:00 + -


İzmirliler artık yeni bir hizmetten faydalanıyor. Yeni bir sosyalleşme alanı haline gelen bu alan aslında çok işlevsel ve pratik bir amaca hizmet ediyor.

İzmirliler onu kullanıyor

Hicran Karahan / Akif Ulutaş İzmir milliyet.com.tr

Günümüzde güneş enerjisi yaşantımızın birçok alanına girmiş durumda buna bir yenisi daha eklendi; güneş enerjisi ile artık cep telefonlarının şarj edilmesi de sağlanıyor. İzmirliler bir ilki yaşıyor, Bornova Belediyesi güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazını Bornovalıların hizmetine sundu. Milliyet.com.tr güneş enerjili şarj cihazını İzmirlilere sordu. İşte tepkiler...

Türkiye’nin her yerinde olmalı. Bedava güneşimiz var bizim, faydalanmalıyız. Güneş enerjisinden başka şekilde de istifade edilebilecekse edilmeli. İnsanların yararına bir uygulama bu. Bazen evden çıktığımızda telefonumuzun şarjının bittiğini fark ediyoruz, şarj edecek yer bulamıyoruz. Ne güzel burada on dakika bekleyip ücretsiz şarj edebiliyoruz.

“KENDİ MALIMIZMIŞ GİBİ KULLANILMALI”

Güzel bir uygulama. Acaba herkes bunu düzgün kullanır mı? Kendi malına gösterdiği özeni buna gösterir mi diye düşünüyorum. Dilerim bu sistem çoğaltılır, daha çok insan bundan faydalanır.

“YENİLİĞE AÇIK OLUNMALI”

Daima yeniliğe açık olmak güzel birşey.Üstelik çevreyi de kirletmiyor, Telefonumu şarj ederken dinleniyorum, bu arada yeni kişilerle tanışıyorum.

“HALK KULLANIYOR”

Çok güzel bir uygulama olmuş. Şarj cihazı meydanda yer alıyor. Halk rahatlıkla kullanabiliyor. Temennim vatandaşların bu sistemi bozmadan kullanmaları...

 
Kaynak: www.milliyet.com.tr

Bu haber 1297 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ