İddianame kabul edildi, dava başlıyor
Tarih: 02-10-2013 00:42:00 + -


Ünlülere 'esrar'dan 15 yıl hapis talebi

İddianame kabul edildi, dava başlıyor

İstanbul genelinde yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında gözaltına alınan dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün ve Ayşe Selin Boronkay ile şarkıcı Cenk Eren hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Ünlüler hakkında ‘uyuşturucu temin etmek suçundan' 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

 

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü'nün 25 Ocak 2013 tarihinde 45 ayrı adrese düzenlediği uyuşturucu operasyonu kapsamında aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 38 kişi gözaltına alınmıştı. Haklarında soruşturma başlatılan dizi oyuncuları Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün ve Ayşe Selin Boronkay ile şarkıcı Cenk Eren hakkında iddianame hazırlandı. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 149 sayfalık iddianamede 4'ü tutuklu 34 sanık yer aldı.

 

Sanıklar arasında yer alan şarkıcı Cenk Eren'in soruşturma kapsamında bahsedilen suç örgütleriyle herhangi bir hiyerarşik, organik bağının olmadığı ancak kokain maddesini kullandığının anlaşıldığı kaydedildi. Dizi oyuncusu Ayşe Selin Borankay'ın ise kokain maddesini oyuncu Çağatay Ulusoy'a vermek üzere temin ettiği anlatıldı. Ayrıca Borankay'ın esrar ve kokain maddesi kullandığının da dile getirildiği iddianamede, uyuşturucu paralarının ise sanık Cengiz Esmer'in hesabına yatırıldığı, para ödemesini gizlemek için sözde ‘çekim ödemesi' şeklinde şerh konulduğu belirtildi. İddianamede oyuncu Yusuf Hasan Akgün'ün şüphelilerden Özgür Sanlav ve Kaan Turgut aracılığı ile temin ettiği uyuşturucu maddelerini Selen Katırcıoğlu, Özgür Sanlav ve Gizem Karaca ile kendi ikametinde kullandığı kaydedildi. Sanık Niyazi Canbaz'ın da Gizem Karaca aracılığıyla Çağatay Ulusoy'a esrar maddesi gönderdiği ifade edildi. Ayrıca Çağatay Ulusoy'un evine esrar maddesi içmek için çağırdığı Gizem Karaca'ya esrar maddesini sarmak için ‘sarma kâğıdı' aldırdığının anlatıldığı iddianamede, sanıklar Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün ve Ayşe Selin Boronkay ile şarkıcı Cenk Eren hakkında ‘uyuşturucu temin etmek' suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Kaynak: http://www.zaman.com.tr

Bu haber 1194 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ