‘HEDEF; FARKINDALIK YARATARAK YEPYENİ BİR KARTAL’
Tarih: 01-10-2013 22:31:00 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Hüsnü Süslü, “2014 yerel seçimlerinde yerelde demokrasinin, özgürlüğün ve eşitliğin egemen kılındığı bir yönetim anlayışıyla iktidar olmak istiyoruz” dedi.

‘HEDEF; FARKINDALIK YARATARAK YEPYENİ BİR KARTAL’

Daha önce İstanbul Milletvekili Adayı olduğu CHP’den 37 yıldır yaşadığı Kartal ilçesinde Belediye Başkan Aday Adayı olan Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Süslü seçim çalışmalarına başladı.

 

“Farkındalık yaratarak yepyeni bir Kartal hedefi” ile Kartal Belediye Başkanlığına talip olan Süslü yerel basın temsilcileri kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında açıklamalarda bulunan genç belediye başkan aday adayı, ‘Buyurucu değil, önerici, kapalı değil açık, baskıcı değil ikna edici, savurgan değil tutumlu, ötekileştirici değil birleştirici olacağız’ diyerek Kartal’ı Kartallıların da yönetime katıldığı bir anlayışla yönetmeye talibiz”   Süslü,  açıklamalarına şu şekilde devam etti.

 

Kartal’da binalar ve rantçılar hızla yükseliyor

 

2014 seçimlerinde yerelde demokrasinin, özgürlüğün, eşitliğin egemen kılındığı bir yönetim anlayışıyla iktidar olmak istiyoruz. Kartal da iki şey hızla yükselmeye başladı. Şekilsiz, ruhsuz, insanları mutsuz kılan yüksek binalar, rant nedeniyle zenginleşen bir takım insanlar. Kartal’ın girişleri bugün yüksek binalarla donatılmış, Kartal’ın görünümü kapatılmıştır.

 

Halk için, Halkla Birlikte

 

Bizler üretmeyen tüketime dayalı, işsizliği önemsemeyen yalnızca kar amacı güden, bu tür politikaların en azından yerel olmasını engellemek için aday olduk. İçinde bulunduğu toplumla ortak kararlar alan ve bu kararları uygulamak isteyen bir yönetim anlayışı için aday olduk. Halkımızla birlikte, onların içinden çıkmış olmanın verdiği özgüvenle bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum.

 

Kentli olmanın bilincini geliştireceğiz

 

Yerel yönetimler anlayışında bilinmelidir ki AKP ile CHP yönetiminde bulunan belediyelerin karşılaştırılması yapıldığında (Eskişehir Belediyesini örnek vererek) Avrupa’dan artarda ödüller alan kentli olmanın bilincini en yüksek noktaya ulaştırmaya çalışan CHP’li belediyelerdir. Bizlerde bunu Kartal’da gerçekleştireceğimize inanıyorum.

 

Örgütün desteğini almadan yola çıkmam

 

Kartal’ın sokaklarında büyüyen, mecburi hizmet dışında yaşamımın tamamını bu ilçe geçirdim. Gözlerimi kapattığımda binalarına dokunarak hangi sokakta olduğumu bulabileceğim bir Kartallıyım.

 

 Hiçbir koşulda örgütün desteği olmadan bir yola çıkmadım. Bunu da kendime her koşulda şiar edindim. Kenti içinde bulunan insanlarla yönetmek, dijital ortamda yada nesnel olarak ulaşabildiğin bir belediyecilik hizmeti. Özellikler gençlerin ve kadınların daha iyi koşullarda yaşam alanlarının yaratılması için çalışacağız.

 

Marka Kent yaratacağız

 

Belediye Başkanı olduktan 5 sonra Kartal’ın gerçek bir marka kent olduğunun göstergesini, de ortaya koyacağız. Bizler yönetim anlayışımızda hiçbir zaman buyurucu olmayacağız, önerici olacağız, kapalı değil açık olacağız, baskıcı değil ikna edici olacağız, savurganlık asla olmayacak tutumlu olacağız, ötekileştirici değil birleştirici olacağız, bu anlayışımızı da sürekli sürdüreceğiz.

 

Gücümüzü Halktan, İlkelerimizi Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz.

 

Biz gücümüzü halktan ve örgütten ilkelerimizi Mustafa Kemal Atatürk’ten alarak böyle bir belediyecilik anlayışı ile yola çıkıyoruz. Kazandığımız her değeri Kartal için kullanacağız. Yaptığımız her güzel şeyin örgütün bir eseri olduğunu deklare edeceğiz. Hata varsa ekip başının hatasıdır. Bundan dolayı da hatayı bir başkasına mal etmeden hatamızı kabul edeceğiz. Bizler Kartal için birilerine hayal gelebilir projeler üreteceğiz. Raylı sistemin Kartal merkeze ulaştığı ulaşım ağı, mahallelere sağlık merkezleri, zihinsel ve bedensel engelliler için gündüz bakım evi, denize kıyısı olan bir şehirde deniz suyu arıtmalı havuzların olabileceğini ve Kartal’a getireceğiz. Atık sisteminin çok daha hızlı dönüştürülebildiği bir belediyecilik anlayışını Kartal’a getireceğiz.

 

Çıkacak sonuçlar halka deklare edilmeli

 

Adaylaşma sürecinde her koşulda ön seçim taraftarıyım. Ön seçim hukuksal olarak mümkün değilse eğilim yoklamalarının yapılması gerektiğine inanıyorum. Eğilim yoklamasından çıkacak sonuçların her koşulda halka deklare edilmesini ve bunu sonuna kadar savunacağımı belirtmek isterim.
Kaynak: http://www.istanbulhaberilan.com/

Bu haber 668 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR