Gözlemevi Çocukların Yuvası Oldu
Tarih: 16-02-2016 19:44:00 + -


Kartal’da bir GÖZLEM EVİ var ve burada feleğin sillesini yemiş, anne ve babasından uzak düşmüş, cinsel istismara uğramış sevgiye, şefkate, ilgiye, desteğe ve yardıma ihtiyacı olan ve kamu oyununda, eskiden “Köprü altı çocukları” şimdilerde ise “Sokak çocukları” olarak tanımladığı çocukları barındırdıkları bir Şefkat Yuvası.

Gözlemevi Çocukların Yuvası Oldu

Sokak Çocukları için Şefkat Yuvası...

 

Kartal Gözlemevi müdürü ve burada kalan biçarelerin Cem babası. Genç, çalışkan, başarılı ve İdealist bir yönetici. Kartal Gözlem Evi için çok büyük bir şans. Yataklar bakımlı, üzerlerindeki örtüler ütülü ve tertemiz. Özellikle mutfak, wc ve banyo ünitesi pırıl pırıl. Boş zamanlarını kaldıkları yuvalarında spor yaparak, top oynayarak ve bahçe hazırlayarak değerlendiriyorlar. Yani bir yerde sebze, meyve, ağaç ve çiçek yetiştiriyorlar.

 

Selahattin Atasever’e Teşekkürler

 

Kartal Gözlemevi’nin çok önemli ve çok ihtiyaç duyduğu birkaç kalıcı hizmetini bölgenin tanınmış hayırsever iş adamlarından Selahattin Atasever gerçekleştirdi. Özellikle tuvaletler ve banyo kısmı ve bu birimleri bünyesinde toplayan geniş alanın eskiyen, çatlayan ve çirkin görüntü arz eden bütün fayansları, lavabo ve muslukların tamamını, ve kamera sistemini yenilediğini, ayrıca Gözlemevi’nde kalan çocuklara altı adet bilgisayarı da hediye etti.

 

Sosyal Hizmetler Umut çocukları, Gözlemevi çocukları ile Yakacık Ayazma da Futbol ve sonrası pide ziyafeti. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Müdürü Hüseyin Özkul, hayırsever iş adamı Salih Toprak ve Müdür Cem Karadeniz ile birlikte objektiflere böyle poz verdier.
Bu haber 1213 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL GÜNDEM HABERLERİ