GÖKYÜZÜ KOLEJİNDE 20. YIL GURURU
Tarih: 30-10-2016 00:38:00 + -


“Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır.” (Albert Einstein)

GÖKYÜZÜ KOLEJİNDE 20. YIL GURURU

EĞİTİMDE 20. YILA BAŞLARKEN

 

Saygıdeğer Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

 

Sizler, ülkemizin geleceği ve teminatı olan, ışıl ışıl parıldayan yıldızlarısınız. Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak olan sizlersiniz. Bu amaçla; iyi bir eğitim almanız, çağdaş bilgi, beceri ve yeterliliklere sahip olarak güvenilir ellerde yetişmeniz, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Dünyanın gözü üzerimizde. Bu zor coğrafyada ve bu cennet ülkede sonsuza kadar varlığımızı sürdürebilmemiz için güçlü olmak zorundayız. Çağımız bilgi çağıdır. Günümüzde “Bilgi = Güç”tür. Ancak sadece bilmek yetmez. Bilgiyi sosyal ve ekonomik hayatta kullanmamız gerekiyor. Kullanılmayan bilginin ve teknolojinin değeri yoktur. Geçmişten günümüze, adını altın harflerle tarihe yazdıran isimlere baktığımızda hepsinin ortak özelliği çok yönlü bir eğitim sürecinden geçmiş olmalarıdır. Kendilerini akıl, beden ve ruh bütünlüğü içinde yetiştirmiş bu şahsiyetlerin her biri kendi alanında yüzyıllardır ayakta duran özgün miraslar bırakmıştır. Bu bağlamda biz de çocuklarımıza salt akademik eğitim vermenin yanı sıra duygusal dünya ve zekâlarına dokunabileceğimiz “Duygu Eğitim Merkezi” ve “Yeteneksiz çocuk yoktur. Keşfedilmemiş çocuk vardır.” anlayışıyla da “Yetenek Araştırma Merkezi”ni kurduk. Ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Özetle; öğrencilerimizin şu dört temel gelişimini tamamlamak için gayret göstermekteyiz.

 

Bunlar: Bedensel Gelişimleri, Zihinsel Gelişimleri, Ruhsal Gelişimleri ve Duygusal Gelişimleridir.

 

Gökyüzü Koleji’nde geleceğin lider şahsiyetleri olacak çocuklarımızı, özgüvenli, sevgi dolu, yetenekli, duyarlı, saygılı, başarılı, İyi İnsan olarak yetiştiriyoruz. Her çocuk bir yıldızdır ve yıldızlar Gökyüzü’nde parlar.

 

Web sitemizi yeniledik

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına başlarken kurumsal web sitemizi de tasarım ve içerik olarak yeniledik. Siz değerli veli ve öğrencilerimiz, okulumuzla ilgili tüm haberlere sitemiz ve sosyal medya adreslerimiz üzerinden ulaşabileceksiniz

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının sizlere sağlık, mutluluk ve başarılar  getirmesini diliyorum.

 

Dr. Hüseyin Emin Öztürk / Kurucu - Genel Müdür

 

 

ROMAN VE MASALIMIZ ALMANYA FRANKFURT'DA

 

Kızım Sümeyye Öztürk Ulu'nun yazdığı, "Ya Penguen Saatini Kurmayı Unutursa" adlı masal kitabı ile "Yaralı Keklik" adlı romanımız, Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı'nda Nar Yayınları standında sergileyip tanıtımı yapıldı.

Nar yayınlarına teşekkürler.
Bu haber 750 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR