Erhan Tuncel Ne Yakalandı, Ne de Teslim Oldu!
Tarih: 02-10-2013 01:19:00 + -


Yeniden görülen Dink suikasti davasında, hakkında yakalama kararı bulunan Tuncel, hastaneden aldığı raporu gerekçe göstererek duruşmaya katılmadı.

Erhan Tuncel Ne Yakalandı, Ne de Teslim Oldu!

Yeniden görülen Dink suikasti davasının sanığı "yakalama kararı" nın çıktığı duruşmaya hastaneden aldığı 1 günlük raporu gerekçe göstererek katılmadı. Aradan 14 gün geçti ancak Tuncel ne yakalandı, ne de teslim oldu.

 

14 GÜNDÜR KAYIP

 

Bu duruşmaya rapor alarak katılmayan Erhan Tuncel yine Dink cinayetiyle ilgili bir başka soruşturma kapsamında da aranıyor. Bu kez peşinde savcı var. Ancak polis, savcının "bulun getirin" dediği Tuncel'i Temmuz ayından bu yana bulamıyor. Yeniden görülmeye başlanan Dink davasının sanığı Erhan Tuncel, mahkemenin yakalama kararına rağmen 14 gündür yakalanamadı.

 

TUNCEL'E YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

 

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili davaYargıtay'ın bozma kararından geçtiğimiz ay 17 Eylül'de yeniden görülmeye başlandı. 14 gün önce görülen davada İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, 'atılı suçların vasıf ve mahiyetlerinin aleyhine değişme ihtimali' ve 'muhtemel sevk maddelerindeki ceza miktarlarını' göz önüne alarak Erhan Tuncel hakkında yakalama kararı çıkartılmasına karar verdi.

 

"TESLİM OLMAYI DÜŞÜNÜYORUZ"

 

Daha önce Tuncel'in 17 Eylül'deki ilk duruşmaya katılacağını belirten avukat Erdoğan Soruklu, müvekkilinin duruşmaya gelmemesine mazeret olarak bir günlük hastaneden alınan raporu sunmuştu. İstanbul'da olduğu öğrenilen Tuncel, aradan geçen 14 güne rağmen yakalanamadı. Konuya ilişkin görüşünü aldığımız Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu, "Teslim olmayı düşünüyoruz. Ama henüz teslim olmadık" dedi.

 

SAVCILIKTA ULAŞAMAMIŞTI

 

Dink'in cinayetine ilişkin devam eden soruşturma kapsamında da savcı Muammer Akkaş, Temmuz ayında Tuncel'e ifadesinin alınması için ulaşılması talimatı vermiş ancak, edinilen bilgiye göre emniyet görevlileri Tuncel'e ulaşamamıştı.
Kaynak: http://www.haberler.com/

Bu haber 852 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ