‘Çevik’e bayramlaşma övgüsü
Tarih: 17-10-2013 14:28:00 + -


Emniyet Müdürü Çapkın, polislere “Çevik kuvvetin ne kadar olmazsa olmaz bir birim ve güç olduğunu son dönemde bütün Türkiye’de ama özellikle İstanbul’da altını çizerek gösterdiniz” diye seslendi

‘Çevik’e bayramlaşma övgüsü

İSTANBUL AA

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde personelle bayramlaştı.yemek öncesi konuşan Mutlu, çevik kuvvetle birlikte bütün  emniyet teşkilatının İstanbul’un rahat ve huzuru için 24 saat görev başında  olduğunu belirterek, bayramda görev yapan güvenlik güçlerine teşekkür etti.
Mutlu, gururlarının millete hizmet etmekten geçtiğini kaydederek, rehberlerinin her zaman “Devletin kendilerine verdiği hukuk nizamı içerisinde  kullanacakları yetkiler ve kanundan aldıkları güç” olduğunu aktardı. Vali Mutlu, “Emniyetin gücü kanundan geliyor. Sizler kanun  ordususunuz. Tek isteğimiz, görevini yaparken çok dikkatli, hassas ve her türlü  özeni göstermesi. Bundan sonra da üstün başarılar diliyorum. Huzur ve güvenlik  İstanbul’un en çok ihtiyacı olan şeylerdir. Bu canı ve kanı pahası sürdürülen  mesai nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Çevik kuvvet önemli’
Emniyet Müdürü Çapkın, emniyet teşkilatı içerisinde çevik  kuvvetin büyük önem arz ettiğini belirterek, “Çevik kuvvetin ne kadar olmazsa olmaz bir birim ve güç olduğunu son dönemde bütün Türkiye’de ama özellikle İstanbul’da siz altını çizerek gösterdiniz. Rejimin bekçisi olduğunuzu bir kez daha altını çizerek gösterdiniz. Bu üstün gayretlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Çevik kuvvet mensuplarının son yaşanan süreçte katlandıkları güçlükler  nedeniyle çalışmalarında biraz farklılıklar sağlamak istediklerini anlatan  Çapkın, şu anda 1000 civarında polisin çevik kuvvette çalıştığını hatırlattı.  
Çevik kuvvet personelinin daha sonra karakollarda görevlendirildiğini belirten  Çapkın, ancak bu yıl amirlerinin kendilerine verdiği performanslara göre sivil veya daha farklı şubelere gönderilebileceklerini dile getirdi.
Emniyet Müdürü Çapkın, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ndeki yemeğin  ardından Zeytinburnu’ndaki Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’ne (PEKOM) geçti.
Çapkın, eşi Nurten Çapkın ile polis memurları ve aileleriyle tek tek  bayramlaştı.
Kaynak: www.milliyet.com.tr

Bu haber 1021 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ