Bir kelle uçacak
Tarih: 01-10-2013 21:20:00 Güncelleme: 01-10-2013 21:25:00 + -


Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, TFF Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu ile görüştü.

Bir kelle uçacak

TFF'nin İstinye'deki binasında gerçekleşen ve 1 saat süren görüşme sonrası İbrahim Hacıosmanoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hacıosmanoğlu, sabah avukatlarıyla toplantı yaptıktan sonra TFF'ye geldiğini belirterek, şöyle konuştu: "Sabahtan beri avukatlarla toplantı yapıyorum. Yakın zamanda da PFDK başkanı ile görüşeceğim. Amacımız UEFA'ya bağlı bir federasyon olarak, aradaki çelişkinin kalkmasını ve adaletin tecelli etmesini sağlamak. Tahkim Kurulu başkanına da bunu söyledim. Gelecek nesillere temiz futbol bırakmak istiyorsak kararlarımız da adil olmalı. Amacımız doğruların ortaya çıkması. Konuyla ilgili hukuki mücadelemizin hazırlıklarını yapıyoruz."

UEFA ve FIFA'ya gideceğiz

Bordo-mavili kulübün başkanı, TFF'nin dışında konuyu UEFA ve FIFA'ya taşıyacaklarını dile getirdi. UEFA ve FIFA'nın başkanlarıyla kısa süre içinde görüşeceğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Federasyon ve kurumları dışında UEFA ve FIFA'ya da müracaatlarımız olacak. Hem UEFA hem de FIFA başkanlarıyla kısa süre içinde detaylı bir şekilde konuşacağım. Kulüplerimizin aldığı ceza yanında ülkemizin ceza almaması için bu sorunları kendi bünyemizde çözmemiz lazım" diye konuştu. Türk futbolunun ağır cezalar almasını istemediğini aktaran Hacıosmanoğlu, "Başkan olarak değil hizmetkar olarak Trabzonspor sevdalılarına ve namuslu Türk futbolu paydaşlarına bu konuda hizmet edebilirsem mutlu olacağım. Türk futbolunun ağır cezalar almasından yana değilim. Birlikte iletişim içinde mücadele edersek Türk futbolunu yakmayız" açıklamasını yaptı.

Kimse sabırları zorlamasın

Milyonlarca Trabzonspor taraftarının sabrının zorlanmaması gerektiğinin altını çizen Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milyonlarca Trabzonspor taraftarı ve namuslu Türk futbolu paydaşlarının bize desteği var. Biz bu insanları sakinleştirmeye çalışıyoruz. Bu insanların sabrını zorlamak kimsenin haddi değil. İnsanları tahrik ederseniz ve biz de insanlara 'durun durun' dersek bizi Trabzonspor haini ilan ederler. Umut ediyorum ki bu olumsuzlukların hiçbiri yaşanmaz. TFF dışında bir müdaheleyle karşı karşıya kalmayız. Bunun da kararını TFF yönetimi verecek. TFF'nin kararından sonra yol haritamızı çizeceğiz ve kim ceza alacaksa da umurumuzda olmayacak. Tuzcuoğlu'na 'biz kupa değil adalet istiyoruz' dedim. Trabzonspor'un elinden kupa bir kez değil 4 kez alındı. Adaletsizliği alışkanlık haline getirenlerin sonunun gelmesini istiyoruz. Ya bunu engelleyeceğiz ya da bu koltukta oturmayacağız. Bundan sonra gereken yerlere gereken müracatları yapacağız. Biz Trabzonlular'a namus sözü verdik. Bu kılıç birinin kafasına inecek ya benim, ya Tahkim Kurulu'nun başkanının ya da federasyon başkanının."

Fenerbahçe taraftarı müthiş

Fenerbahçe ile Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında Pazar günü oynayacakları derbiyi de değerlendiren Hacıosmanoğlu, sarı-lacivertli taraftarları övdü. Sahanın içinde gerginliğin olacağını düşünmediğini aktaran Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti: "Fenerbahçe'nin muhteşem taraftarı her şeyi hak ediyor. O camiada mevcut başkanlarından çok daha fazla arkadaşım, dostum var. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, Fenerbahçe yöneticileri benden daha yalnızdır. Kim hak ediyorsa o kazansın. Saha dışı manipülasyonla takımlara puan kazandırmak, ahlaksızlığın önde gidenidir. 90 dakika centilmenlik içinde, kim daha iyi oynarsa Allah ona galibiyeti nasip etsin. İnşallah Fenerbahçe'yi uzun yıllar sonra deplasmanda yeneriz."

Çıkarları için kullanıyorlar

Sezonun ilk haftasında Beşiktaş ile oynadıkları maçı tribünde siyah-beyazlı taraftarlarla seyrettiğini hatırlatan Hacıosmanoğlu, "Ben orada bir mesaj vermek istedim. Hiçbir sorun olmadı. Gayet güzel şekilde maçımızı takip ettik. Beraber maçların seyrededilebileceğini gösterdik. Son derbide yaşanan inanılmaz olaylar vardı. Demek ki bizim yapmak istediğimiz algı kabul edilmedi. Devam etmenin de manası yok. Başka kulüp başkanları da benim yaptığımı yapmalıydı. O statlardaki en masum insanlar seyirciler. Seyircileri o hale getiren Türk futbolunu çıkarı için kullanan yönetici ve başkanlardır. Bizim mücadelemiz de bunlarladır" diyerek sözlerini tamamladı.
Kaynak: http://www.fotomac.com.tr/

Bu haber 1352 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR HABERLERİ