ATATÜRK’Ü ALGILAMAK VE ANLAMAK
Tarih: 14-11-2013 01:58:00 Güncelleme: 14-11-2013 02:25:00 + -


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Atatürk’ü algılamak ve anlamak geleceğimizin güzel olmasının da yoludur” dedi.

ATATÜRK’Ü ALGILAMAK VE ANLAMAK

Başkan Öz şöyle konuştu:  “Atatürk’ün her sözü, belirlediği her hedef anlamlıdır, önemlidir ve çağın gereklerine uygundur. Düşünceleri ışığında çok çalışıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktığında onun tek güvencesi halktı. Halkına inandı, halkla beraber Milli Mücadeleyi ve devrimleri başardı. Onun gücü, güvencesi yurttaşlar oldu. Atatürk bayramlarda ya da vefat gününde değil, düşünceleri ile her an rehberimizdir ve olmaya devam edecektir. Onu saygı ile anıyoruz.”

 

Bir yere aday oluyorsanız orada bir şeyleri başarmak isteğiniz vardır. Demokrasi, seçimle yönetimlerin iş başına gelmesinin yoludur. Yurttaşlarımızın verdiği karara saygılı ve sonuçta oluşan duruma göre görev yapmak zorundasınız. Beş yılda yaşadığımız sorunları biz şikayet etmek adına yola çıkmadık.  . Bilgimize, düşüncemize, gücümüze inandık,  çalıştık, hizmet ürettik. 2009 yılına kadar bir tek kreş olan Kartal’da beş yılda yedi kreş yaptık. Beş kreş daha yapıyoruz. Kartal’da göreve geldiğimizde var olan yeşil alanların iki katı yeşil alan yaptık. Kartal’ın en büyük parkı Mehmet Ali Büklü Parkı’nı açtık. Kartallı Kazım Meydanı’nı yaptık. Cevizli ve Uğur Mumcu meydan projelerini hazırladık. Muhtarlar için hizmet binalarını tamamladık. İki ayrı binada kirada olan Kartal Belediyesi için kendi binasını, “akıllı bina” olarak tamamladık.  Denize sahili olmayan Kartal ilçemizde, Adalarda aldığımız sosyal tesis ile halkımızı denizle buluşturduk. Yalnız bu yıl yirmi bin kişi tesislerden yararlandı.   Her yıl milyonlarca insanın geldiği Ahi Evran, Hacı Bektaş Veli, Mevlana gibi değerlerimiz yanında tarihi ve doğası ile dünyanın ilgi noktası olan Kapadokya’da Kartal Hotel’i sosyal belediyeciliğin örnek bir tesisi olarak Kartal Belediyesi’ne kazandırdık. Soğanlık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’ni tamamladık.  Kadınlar, gençler, öğrenciler, engelliler, yaşlılar için çok sayıda çalışma gerçekleştirdik. Sosyal yardımlar yanında sosyal tesisleri ile Kartal’ı dayanışma, paylaşma merkezi kıldık.  Sevgi ve barışın dili ile Kartal’da yaşayan herkesi “Kartal’ı seviyorum” düşüncesinde buluşturduk. Kültür sanat adına önemli çalışmalarda bulunduk. . Kartal’ın dünden bugüne bilinmeyenleri aydınlanırken geleceğinin de güzel olması için çalışıyoruz.

 

Kısacası olması gereken, yapılması gereken her alanda uğraş verdik. Sonuçta siyasette varlığımız halkımıza hizmet anlayışıdır. “Halk için halkla beraber yönetim” derken “Halkın onay vermediği hiçbir projeye geçit vermeyeceğiz” derken halkımıza güvendik, inandık. Şimdi yeni dönem içinde partimiz aday olarak gösterirse bir dönem daha hizmet verme isteğim var. Yeni dönemde mevcut projelere ek yeni projeler üretmek için çalışıyoruz.  Kartal’ı ve halkımızı seviyoruz. Bize verdikleri destek ve güç ile çok iş başardık.  Yeni süreçte de hizmet vermek için hazırız. Görev verilse çalışmalarımızla Kartal’ı Anadolu yakasının merkezi yapma hedefinde yürüyeceğiz.
Bu haber 2554 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL GÜNDEM HABERLERİ