‘AK PARTİ TÜRKİYE’NİN İÇİNDEN ÇIKMIŞTIR’
Tarih: 01-10-2013 22:37:00 Güncelleme: 01-10-2013 22:42:00 + -


‘40 yıllık bir Maltepeli olarak 2014 yılında Maltepe‘yi öncelikle, doğal kimliğine en uygun gelişimiyle, kentsel yaşam kalitesi en yüksek İstanbul ilçesi olarak görmeyi istiyorum.’

‘AK PARTİ TÜRKİYE’NİN İÇİNDEN ÇIKMIŞTIR’

Kadem Ekşi  yaptığı çalışmalarıyla ilgili olarak şunları söyledi. “2014 Mart seçimlerinde AK Partili arkadaşımla beraber hazırlanıyoruz. Çağdaş bir yerel yönetim anlayışı geliştirmek üzere AK Parti ruhuyla özdeş bir Maltepe Belediye Başkan Aday Adayı olarak yoğun bir tempoda çalışıyoruz.

 

AK Parti hükümetimizin demokratikleşme, yeni bir sivil anayasa oluşturulması, yolsuzlukla ve yoksullukla mücadele, yasakların kaldırılması gibi politikalarının yerel düzeyde desteklenmesi, hükümet çalışmalarına ülkemizin kalkınma ve büyüme reflekslerine ve atılan adımların sonuçlarına büyük bir etkinlik kazandıracaktır, düşüncesindeyim. 2014 seçimleri bu hedeflere varılmasında önemli bir dönemeçtir. 5 yıllık bir dönem için gösterilecek adayların bu vizyona sahip olmaları, ülkemizin ihtiyacı olan dönüşümün gerçekleşmesi için elzemdir kanaatindeyim.

 

Bizim belediyecilik anlayışımız, kısaca, bilgiye dayalı siyaset ve Avrupa standartlarında hizmettir.  Maltepe’mizin bugünkü ve gelecekteki gerçek ihtiyaçlarını ve biriken yerel sorunlarını çözecek, hepimizin gurur kaynağı olacak bu çalışmalarımızı ve Maltepe vizyonumuzu sizlere paylaşmaktan sevinç duyuyorum.

 

“MALTEPE’NİN VİZYONUNU ve ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN FORMÜL HAZIR”

 

Verimli ve etkin bir yönetim için temel anlayışımız;

• Modern kent kültürünü benimsemiş, kentli olma bilincine sahip, yarının yatırım projelerine bugünden hazır olan bir Maltepe.

• Ekibi ile sinerji üretecek dinamizme ve teknik doğrultuda çözümler üretecek vizyona sahip bir Kadro

• Avrupa Birliği perspektifine vakıf bir Yönetim

• Özel sektör yatırımlarını cazip kılacak enerji ortamını sağlayan, sosyal ve insani konularda duyarlı ve etkin çözümler üreten bir İrade

• Altyapı belediyeciliğini kültür belediyeciliğine dönüştüren bir Anlayış

• Karar mekanizmalarını sivil topluma doğru genişleten şeffaf, katılımcı bir Yönetim

• Halkla iletişimi iyi ve yönettiği ilçeyi cazibe merkezi yapabilen Çağdaş Belediyecilik

• Kaynak üretimi ve yönetimi deneyimine sahip risk alabilen ve tüm bunlarla beraber, hızlı ve doğru karar verebilme yeteneğine sahip bir Belediye Başkanı

 

“ÇAĞDAŞ ve REKABETÇİ BİR YEREL YÖNETİMLE, GENELE DESTEK HEDEFİMİZ VAR”

 

Bu vizyonumla Maltepe’de aday tespit edilmemin ve belediye başkanı seçildiğim takdirde, partimizin başarısını büyütecek gerçek bir “yerel destek etkisi” yaratacağına eminim.

 

Maltepe, çağdaş bir yerel yönetim anlayışına ihtiyaç duymaktadır. Zira, kentsel sorunlar ilçenin rekabet gücünü azaltmıştır. Maltepe, bunu hiçbir zaman hak etmedi.  Mart 2014 de , Maltepe’mizi hak ettiği kentsel dönüşüme kavuşturmak için önümüzdeki ilk fırsattır.

 

Vizyonumun ana hatlarını, Maltepe’nin AB standartlarında bir kentsel yaşam kalitesine kavuşturulması ve kadın, erkek ve tüm genç kardeşlerimize yeni istihdam alanları açılması oluşturulmaktadır. Kentsel yaşam kalitesi çağdaş yerleşim sorunlarımızın; istihdam ise hem bölgesel hem de ulusal ekonomik sorunlarımızın başında yer almaktadır.

 

“MALTEPE YARARINA, MALTEPE İÇİN, MALTEPELİ GİBİ DÜŞÜNMELİYİZ”

 

40 yıllık bir Maltepeli olarak 2014 yılında Maltepe‘yi öncelikle, doğal kimliğine en uygun gelişimiyle, kentsel yaşam kalitesi en yüksek İstanbul ilçesi olarak görmeyi istiyorum. Maltepe sakinlerinin Belediye Başkanlığı’mın beşinci yıllında, “İstanbul’da en yaşanılası ilçe, Maltepe’dir.” Dediklerini duymak çok istiyorum.

 

Her bölgenin kimliği, oranın doğal veya planlı gelişimiyle şekillenir. Bir bölgede çağdaş ve daha verimli bir yönetim sergilenebilmesi, bu kimliğin geliştirilmesiyle mümkün olabilmektedir.

 

“MALTEPE’NİN ARTAN NÜFUSUNU ANCAK FIRSATA ÇEVİRİRSEK KAZANIRIZ”

 

Zaman içerisinde ilçe sakinlerinin nüfusundaki artış, beraberinde küçük ticaret faaliyetlerin yanı sıra, öğretim kurumlarının sayısında da,  bir artış getirmiştir. Maltepe ilçesinin istihdam alanında doğal gelişimi nitelik açısında, yerel yönetimlerin özel bir katkısı olmaksızın, özellikle eğitim kurumlarının ilçede yoğunlaşması yönündedir. Böylelikle Maltepe ilçesinin istihdam alanındaki nitelikli doğal gelişim yönü “eğitim sektörü için uygun bir merkez” olarak görünmektedir. Bölgede katma değer üretiminde ve istihdam sağlamakta ağırlıklı eğitim sektöründe yararlanılacaktır. Bununla beraber düşük yatırım maliyetli ve yüksek katma değer üretebilen bilişim sektörü desteklenecektir. Eğitim sektörüyle bilişim sektörünün işbirliğinin sağlanmasında uygun adımların atılması her iki alanın da, bölgeye sağlayacakları istihdam gelişimini hızlandıracaktır.

 

İstihdam artışı sağlamak gereği karşısında ilçe, hedefler ve imkanlar çerçevesinde gelişecektir. Yerel yönetim bu istikamete uygun geliştirici adımları kararlılıkla artacaktır. Yine 2014’da Maltepe’de eğitim ve bilişim alanlarında binlerce kişiye kalıcı istihdam sağlamış olmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

 

“MUTLU MALTEPE’LİLERDEN YOLA ÇIKIP,  MUTLU BİR TÜRKİYE YARATMAK AMACINDAYIZ”

 

Maltepe’de, AK Parti ruhunun bir sonucu olarak, birey ve aile mutluluğu sağlayacak ve hükümet politikaları, özellikle de AB uyum çalışmaları yerel ölçekte desteklenecektir.

 

Maltepe vizyonum ana hatlarıyla böyle şekillenmektedir. Hedefim bu vizyonu gerçekleştirmektir. Stratejim ise hedefe ulaşmakta en doğru ve en ekonomik projeler uygulamaktır.

 

“AK PARTİ TÜRKİYE’NİN İÇİNDEN KADEM EKŞİ MALTEPE’NİN BAĞRINDAN ÇIKMIŞTIR”

 

İçinizden çıkan ve sizin olan AK PARTİ tüm kadrolarıyla Türkiye’mizi geliştirmeye azimle devam etmektedir. Türkiye ve Maltepe’miz için beslediğimiz umutlar Allah’ın yardımıyla gerçekleşecektir.

 

Bugününe kadar olduğu gibi bundan sonra da bize güvenmeye, destek ve güç vermeye devam ediniz. Maltepe’mize mutluluk, huzur ve kaliteyi getirecek güç, sizlerin güveni ve desteği  ile olacaktır.

 

Bu toprağın değerlerini bu toprağın insanlarına aktararak Maltepe’yi 21.yüzyıla  hep birlikte taşıyacağız.

 

Allah yar ve yardımcımız olsun…
Kaynak: http://www.istanbulhaberilan.com/

Bu haber 1019 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR