63 yıl sonra gelen cenaze!
Tarih: 18-10-2013 15:17:00 + -


Kore Savaşı'nda öldürülen Amerikan askerinin cesedi, 63 yıl sonra kimlik tespiti yapılarak evine gönderildi. Norman Dufresne adlı askerin kız kardeşi Claire Weber ve yeğeni Al Guillemette, ''Onun dönüşü, ailesinin 63 yıllık dualarına bir cevaptır'' dedi.

63 yıl sonra gelen cenaze!

Amerikan televizyon kanalı Foxnews`te yer alan bir habere göre, Kore Savaşı'nda hayatını kaybeden Amerikan askerinin kimliği 63 yıl aradan sonra belirlendi. Teknolojideki yeni gelişmeler sayesinde, 1950 yılında yaşanan bir çarpışmanın ardından adı kayıp listesinde yer alan Çavuş Dufresne'nin kimliği tespit edildi. Dufresne'nin cesedi 1951 yılında bulunmuş ancak o günün şartlarında kimlik tespiti yapılamamıştı.

"Ailesinin 63 yıllık dualarına bir cevap"

Amerikalı çavuşun cenazesini doğduğu Boston şehrinde, yakınları ile yüzlerce kişi karşıladı. Dufresne'nin kız kardeşi Claire Weber ve yeğeni Al Guillemette ise şaşkınlık veren gelişmeyi, "Onun dönüşü, ailesinin 63 yıllık dualarına bir cevaptır" dedi. Weber, "Her anma gününde, her doğum gününde, bütün tatillerde daima onun için dua ettik. Annem ve babam her gün onun geri geleceğini umut ederek dua etti" diye konuştu. Boston'un Logan Havalimanı'nda resmi törenle karşılanan Çavuş Norman Dufresne'nin cenazesi, Leominster Gazileri Merkezi'nde düzenlenecek askeri törenin ardından toprağa verilecek.
Kaynak: www.milliyet.com.tr

Bu haber 3504 defa okunmuştur.

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ