15 TEMMUZ DESTANI ‘DARBEYE GEÇİT YOK’
Tarih: 04-08-2016 16:15:00 Güncelleme: 04-08-2016 16:16:00 + -


15 Temmuz FETÖ Darbe girişiminin ardından vatan nöbeti için millet meydanlardan ayrılmıyor.

15 TEMMUZ DESTANI ‘DARBEYE GEÇİT YOK’

Türkiye 15 Temmuz gecesi hafızalardan silemeyeceği bir darbe teşebbüsüne tanık oldu. Askerin içindeki cuntanın tanklarla, jetlerle ve helikopterlerle gerçekleştirmeye çalıştıkları bu hain kalkışmaya karşı ilk dakikalardan itibaren kendini siper ederek karşı çıkan halk demokrasi destanı yazdı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısıyla ilk andan itibaren çoluk çocuk, hasta-yaşlı demeden meydanlara koşan Türkiye yurdun dört bir tarafında nöbet tutarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çıktı.

 

Meydanlar bebeğinden yaşlısına, hastasından engellisine, gurbetcisinden yabancı uyruklusuna kadar yüzbinlerce farklı görüş ve ideolojiden insanı birbirine kenetledi. Kartal’da merkez  de ve General Nurettin Baransel Kışlası 2. Zırhlı Tugay’ın önünde  demokrasi nöbeti tutmaya devam etti. Fettuhlah Gülen’in teröristleri, hain darbe girişimine başlarken, Türk halkının milli iradesinin gücünü hesaba katmadılar. Hainler iman dolu yürekleri ve bayraklarından başka silahı olmayan halkımızın iradesini görünce çil yavrusu gibi  daıldılar. Demokrasi nöbetinde vatandaşların yanı sıra sivil toplum örgütleri de içecek ve gıda desteğinde bulundular. Kızılay Kartal ve Soğanlık şubeleri, Yeşilay Kartal Şubesi, Ensar Vakfı Kartal şubesinin yanında bir çok dernek te katkıda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hizmeti ise mükemmeldi. Milli iradenin gücünü bir kez daha gösteren bu millet şimdi 7 Ağustos’ta Yenikapı meydanında gerçekleştirilecek olan Demokrasi ve Şehitler Mitingine hazırlanıyor.

 

 

 

 
Bu haber 1195 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ