"TÜRKÜ VE OYUNLARLA ÜÇ KARDEŞ ŞEHİR"
Tarih: 26-12-2017 19:15:00 Güncelleme: 26-12-2017 19:15:00 + -


ELFED (Elazığ Dernekler Federasyonu) nun Harput/Elazığ-Şanlıurfa-Kerkük projesinin ev sahipliğini yaptığı ve ortaklaşa düzenlediği “Türkü ve Oyunlarla Üç Kardeş Şehir” kapsamında olan gece Genel Başkan Faik İçmeli, Kerkük Vakfı Başkanı Erşad Hürmüzlü, ve İstanbul Şanlurfalılar Dernek Başkanı Av. Müslüm Kayacan gecenin anlam ve önemini belirten konuşmaları ile alkışlarla başladı.

İstanbul Cemal Reşit Rey konser salonunun dışarıya kadar aştığı gecede davetlilere ikramlarda bulunuldu. Yöresel olan Şanlıurfa ait çiğköfte, Elazığ’a ait Orçik, badem, kuru dut ve bir çok kuruyemiş takdim edildi. İkramların yanı sıra Federasyon adına gelen misafirlere ajanda ve takvim dağıtıldı. “Türkü ve Oyunlarla Üç Kardeş Şehir' gecesine ELFED Yönetim Kurulu, Dernek Başkanları, Ak Parti Genel Başkan Yrd. Teşkilat Başkanı Mustafa ATAŞ, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Kılıç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Şanlıurfa İlçe Belediye Başkanları, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kaymakamlar, Emniyet Müdürleri, STK temsilcileri, Savcılar, Hakimler, Doktorlar, Sanatçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı. İstanbul'da yaşayan Şanlıurfa, Elazığ ve Kerkük halkının yoğun ilgi gösterdiği gecede Elazığ, Şanlıurfa ve Kerkük Sıra gecesi ekiplerinin sahne aldığı konser yöreye özgü türküler seslendirildi. Programda, başta halk müziği duayeni Mehmet Özbek olmak üzere, Ahmet Tuzlu, Ahmet Benne, Salih Turhan, Halil Altıngöz, Adile Karatepe, Münevver Özdemir, Zülfü Demirtaş, Bakır Karadağlı, Yalçın Turhan, Osman Avcı sahne aldı. Onur konuğu usta sanatçı Mehmet Özbek, Kerkük türküleriyle izleyicileri mest etti.

 

Sürpriz Sanatçı Olarak sahneye çıkan Erhan GÜLERYÜZ renk kattı. Yörelere özgü türkülerin seslendirildiği gecede Elazığ Fındıkzade Derneği halk Oyunları ekibi, Şanlıurfa Halk Oyunları ekibinin ve Kerkük Halk Oyunlarının ekiplerinin sahnelediği oyunları seyirciler ayakta alkışladı. Ses ve Saz sanatçılarının doyumsuz bir sunum yaptıkları gece katılan sanatçılara verilen Plaket Takdimi ile sona erdi. Birlikte Varız...
Bu haber 313 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR