Neşet Ertaş Kartal’da Türkülerle Anıldı
Tarih: 11-10-2013 15:53:00 Güncelleme: 11-10-2013 15:53:00 + -


Türk Halk müziğinin son temsilcilerinden, ünlü halk ozanı Neşet Ertaş, vefatının 1. yılında Kartal’da türkülerle anıldı.

Neşet Ertaş Kartal’da Türkülerle Anıldı

Kartal Belediyesi tarafından Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma töreninde Neşet Ertaş'ın türküleri bu kez bağlama sanatçısı Mustafa Tatlıtürk’ün sesiyle yankılandı.

 

Anma konseri öncesinde bozkırın tezenesi Neşat Ertaş’ın Kartal’da geçtiğimiz yıllarda verdiği konser barkovizyonda gösterildi. Barkovizyon gösterisinin ardından şair Yılmaz Özdemir, bozkırın tezenesi ve bozkırın garip bülbülü Neşet Ertaş’ın hayatını anlattı ve kendi yazdığı ‘Neşet Ertaş’ şiirini, salonu dolduran binlerce Kartallıyla paylaştı.

 

Konserin sonunda Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Neşet Ertaş’ı severek dinlediğini, dinlerken de hep duygulandığını belirterek ” Neşet Ertaş’ı 40 senedir dinlerim. Severim, saygı duyarım. İçinde insan var. İçinde sevgi var. İçinde yoksulluğa isyan var. İçinde halk var. Onlar da biz değil miyiz? Biz, özü sözü bir Anadolu insanı değil miyiz? Söylediği türkülerde insanlık var, dürüstlük var, doğruluk var. Yetiştiği topraklarda Ahilik var, Bektaşilik var, Ezoterik felsefenin ruhu var. Çok duygulandım. Bu gece dinlerken, gözlerimden Neşet Ertaş için mercanlarımı akıttım” dedi.
Bu haber 1632 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL GÜNDEM HABERLERİ