Koşuyolu Kalp Hastanesi HIMSS Sertifikası onayı
Tarih: 20-12-2017 20:52:00 Güncelleme: 20-12-2017 20:52:00 + -


Bölgemizde en çok bilinen ve hemen her coğrafyadan hastaları bulunan Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi kendisine yakışır şekilde Dijital Hastane standartlarında da çıtayı yükselttiğini gösterdi.

Koşuyolu Kalp Hastanesi HIMSS Sertifikası onayı

Geçtiğimiz hafta sonu Dünya Sağlık Bilişim ve Yönetimleri Birliği HIMSS organizasyonunun Türkiye temsilcileri tarafından yapılan değerlendirme ziyareti sonucu 6. seviyede Dijital Hastane sertifikası almaya hak kazandı. En yüksek seviye ise 7 olarak tanımlanıyor.

 

 

Bölgesinde Öncü Hastane

 

Özellikli sağlık hizmetlerini kendi alanında başarıyla veren hastane dijital uygulamalardaki başarısını da bölgesinde 6. seviye sertifikasını ilk karşılayan kurum olarak öncü rolünü de ispatlamış oldu.

 

 

HIMSS  Kimdir?

 

Sağlık hizmetlerini teknoloji kullanımı ile birlikte iyileştirmek üzere kurulan ve kar amacı gütmeyen Dünya çapında bir sivil toplum kuruluşudur.
Sağlığın çeşitli alanlarında dijital uygulama ve adaptasyon standartlarını belirleyerek sektörde ortak değerlerin ve kurumsallığın oluşmasına katkı veriyor.

Yataklı Tedavi Kurumları için EMRAM adı verilen standart değerlendirmeleri dikkate alınıyor. En düşük 1'den en yüksek 7'ye kadar kurallar tanımlanıyor ve dileyen kurumların kontrolden geçilmesi sağlanıyor. 

 

 

HIMSS Sertifikalarının Faydası Nedir?

 

Yüksek düzeyde Sertifika alabilmek için hastanelerin iş akışlarını iyileştirmesi, mümkün olan tüm sistemlerini entegre ederek çalıştırması, hasta güvenliğini ön plana çıkaran süreçler geliştirmesi, kağıt ve zaman gibi kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya başlaması, klinik uygulamalarında karar destek sistemleri sayesinde daha isabetli kararların alınmaya çalışması gerekiyor. Bütün bunlar hastaların tedavi güvenliğini ve insani hataların azaltılmasını sağladığı için büyük bir prestij ve motivasyon kaynağı oluyor.

 

 

HIMSS EMRAM Seviye 6 düzeyine çıkan Kartal Koşuyolu Kalp Hastanesinin kısa süre içinde eksiklerini gidererek seviye 7 standartlarına kavuşması bekleniyor. 
Bu haber 1829 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ